All Products
Keywords [ testing equipment ] match 594 Products.
Heat Shrink Wrap Shrink Ratio Testing Machine ASTM D2732 Sheet Free Shrink Tester for Unrestrained Linear Thermal Shrink
| Sample Size: | ≤160 Mm X 160 Mm |
|---|---|
| Temperature Range: | Ambient ~ 200°C |
| Accuracy: | ±0.3°C |
Torque Strength Tester For Pharmaceutical Bottle Portable Desktop Torque Meter Bottle Packaging Torque Testing Machine
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |
ISO 14616 Film Free Shrink Tester To Test Heat Shrink Force And Ratio Plastic Film Hot Shrinkage Tester Supplier
| Force Range: | 5 N ( Or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | ±0.5°C |
| Resolution: | 0.001N |
Unrestrained Linear Thermal Shrinkage Force And Rate Testing Instrument For Heat Shrink Pallet Wrap And Plastic Pack
| Force Range: | 5 N ( Or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | ±0.5°C |
| Resolution: | 0.001N |
Tear Testing Instrument For Composite Flexible Packaging Film Elmendorf Tear Resistance Detection ASTM D1922 Stable Tear
| Pendulum Capacity(gf): | 200,400,800,1600,3200,6400 |
|---|---|
| Gas Source: | 0.6 MPa |
| Tearing Arm: | 104±1mm |
Dishcloth Coefficient Of Friction Testing Machine For Sale Advanced Touch Screen Friction Lab Testing Instrument
| Force Range: | 100N |
|---|---|
| Resolution: | 0.5%FS |
| Speed Adjustable: | 1~1000mm/min |
ISO 14616 Polyethylene Heatshrinkable Film Heat Shrink Ratio And Force Testing Machine Wit Plc Stable Control
| Force Range: | 5 N ( Or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | ±0.5°C |
| Resolution: | 0.001N |
Food Plastic Packaging Hot Tack Strength Testing Instrument ASTM F2029 Hot Seal Strength Tester For Thermo Seal Pack
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
Precise Impact Tester For Plastic Packaging Film ASTM D3420 Testing Instrument Supplier
| Impact Energy: | 1 J, 2 J, 3 J |
|---|---|
| Resolution: | 0.001 J |
| Impact Head Size: | Ф25.4, Ф19, Ф12.7 Mm |
Plastic Film Impact Resistance Testing Instrument ASTM D3420 Advanced Pendulum Impact Testing Machine
| Impact Energy: | 1 J, 2 J, 3 J |
|---|---|
| Resolution: | 0.001 J |
| Impact Head Size: | Ф25.4, Ф19, Ф12.7 Mm |


