All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
Paper And Cardboard Puncture Resistance Tester ISO 3036 Tester For Lab Use Corrugated Puncture Tester
| Test Range: | (1~48) J |
|---|---|
| Four Gears: | A <6J; B<12J; C<24J; D<48J |
| Resolution: | 0.001J |
Accurate And Easy-To-Operate Cardboard Thickness Gauge Portable Laboratory Thickness Meter For Pape And Paperboard
| Test Range: | 0~4 Mm |
|---|---|
| Resolution: | 0.001mm |
| Contact Area: | 200±5 Mm² |
Fabric Breathability Testing Instrument For Sale Air Permeance Measurement For Industrial Filter Paper
| Test Range: | 1~1000)ml/min Or 0~17um/(Pa.s) |
|---|---|
| Area: | 10±0.2cm² |
| Test Area Pressure Difference: | 1±0.01kpa |
The Paper Flexural Performance Tester With Advanced Intelligent Control System
| Test Range: | (10~1000) MN |
|---|---|
| Test Blade Size: | R. Mm, 120mm*2mm L*D |
| Blade Stroke: | 8±0.5mm |
Ink Rub Transfer Testing Machine Wet And Dry Abrasion ASTM D5264 Ink Stability Testing About Smearing And Bleeding
| Weights: | 908g (2lb) /8.9N;1816g(4lb) /17.8N |
|---|---|
| Speed: | 20~120 Cpm Free Setting |
| Number Of Specimens: | 1~2 |
COBB Paper And Cardboard Water Absorption Tester Best Cardboard Surface COBB Tester Price
| Test Area: | 100±0.2cm² |
|---|---|
| Water Consumption: | 100±5ml |
| Metal Roller Width: | 200±0.5mm |
Box Compression Tester Inshort Distance For Beehive Crates Best Short Span Compression Tester For Paper Tanks
| Test Range: | 1~500N(0.06~33.3 KN/m) |
|---|---|
| Compression Distance: | 0.3~0.7mm |
| Clamping Length: | 30+0.5mm |
Fabric Softness Testing Instrument For Textile Fabric Stiffness Testing Machine
| Test Range: | (10~1000) MN |
|---|---|
| Test Blade Size: | R. Mm, 120mm*2mm L*D |
| Blade Stroke: | 8±0.5mm |
Best Cardboard Puncture Strength Testing Machine Corrugated Cardboard Puncture Measurement Instrument
| Test Range: | (1~48) J |
|---|---|
| Four Gears: | A <6J; B<12J; C<24J; D<48J |
| Resolution: | 0.001J |
Cheap Thickness Testing Gauge For Thick Cardboard Contact Corrugated Cardboard Thickness Measurement Instrument
| Test Range: | 0~20 Mm |
|---|---|
| Resolution: | 0.001mm |
| Contact Area: | 1000±20 Mm² |


