All Products
Keywords [ packaging tester ] match 782 Products.
Precise Elmendorf Tearing Testing Machine Paper Tear Resistance Testing Equipment Plastic Film Tear Testing Machine
| Pendulum Capacity(gf): | 200,400,800,1600,3200,6400 |
|---|---|
| Gas Source: | 0.6 MPa |
| Tearing Arm: | 104±1mm |
ASTM D3420 Laboratory Precision Impact Testing Instruments Testing Pendulum Impact Resistance Of Plastic Film For Sale
| Impact Energy: | 1 J, 2 J, 3 J |
|---|---|
| Resolution: | 0.001 J |
| Impact Head Size: | Ф25.4, Ф19, Ф12.7 Mm |
Bopp Composite Film Heat Seal Parameter Detection Equipment For Sale Sealing Test Machine Low Price For Polyester Film
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
Melt Flow Rate Testing Meter For Plastic And Resin In In Viscous Flow State
| Measuring Range(MFR): | 0.1-400.00g/10min |
|---|---|
| Temperature Range: | Ambient~450°C |
| Cylinder Internal Diameter: | 9.550mm ± 0.025mm |
Ink Rub Transfer Testing Machine Wet And Dry Abrasion ASTM D5264 Ink Stability Testing About Smearing And Bleeding
| Weights: | 908g (2lb) /8.9N;1816g(4lb) /17.8N |
|---|---|
| Speed: | 20~120 Cpm Free Setting |
| Number Of Specimens: | 1~2 |
MIT Folding Resistance Testing Equipment For Carton Material Paper Paperboard Folding Endurance Measurement Instrument
| Power: | AC220V±10% 50HZ |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | Paper Testing Instrument |
Carton Stacking Strength Detection Instrument For Sale Corrugated Box Compressive Strength Testing Instrument
| Test Range: | 0.25KN, 0.5KN, 1KN, 2KN, 5KN, Etc |
|---|---|
| Resolution: | 0.01N |
| Deformation Error: | ≤±1mm |
Perpendicularity For PET Plastic Bottle Material Quality Test Item Verticality Deviation Test For Pill Bottle
| Sample Diameter: | 5mm-145mm (or As Required) |
|---|---|
| Test Rage: | 0-12.7mm (or As Required) |
| Division Value: | 0.01 Or 0.001mm(optional) |
Heat Seal Testing Instrument By ASTM F2029 For Lidding Film Heat Seal Data Analyzing Lab Testing Equipment
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
ASTM F2029 Plastic Film Heat Sealability Testing Machine For Polymer Heat Sealer Lab Testing Machine
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |


