All Products
Keywords [ testing equipment ] match 594 Products.
Flexible Packaging Thickness Tester Desktop Thickness Testing For Plastic Film/Tube ISO 4593 Thickness Gauge
| Test Range: | 0~2mm(Customization Available) |
|---|---|
| Resolution: | 0.1 μm |
| Standard Measure Head: | Hemispherical Type |
Thickness Tester With Micro Printing Packaging Tester About Thickness Meaturement Hmi Touch Screen Thickness Testing
| Test Range: | 0~2mm(Customization Available) |
|---|---|
| Resolution: | 0.1 μm |
| Standard Measure Head: | Hemispherical Type |
Bottle Preform Thickness Gauge Bottle Thickness Tester For Coffee Glass Bottle Pet Bottle Quality Testing Instrument
| Sample Diameter: | Customization Available |
|---|---|
| Test Range: | Customization Available |
| Division Value: | Customization Available |
Mops And Textile Material Slippery Testing Machine Coefficient Of Friction Customized COF Tester For Mop Special Fixture
| Speed: | 1~27000mm/min (adjustable) |
|---|---|
| Speed Accuracy: | 1 Mm/min |
| Test Cycles: | 1~20000 |
Screw Cap Torque Tester Simple To Operate ASTM D3198 Bottle Lid Open/Closure Force Lab Testing Instrument Torque Meter
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |
Locking/ClosuresTorque Tester For Plastic Water Bottle Pet Bottles Quality Testing About Torque Testing Torque Meter
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |
Stable And Precise Coaxial Tester Price ISO 9008 Best PET Preform Shaft Deviation Detection Equipment For Sale
| Sample Diameter: | 5mm-145mm (or As Required) |
|---|---|
| Test Rage: | 0-12.7mm (or As Required) |
| Division Value: | 0.01 Or 0.001mm(optional) |
ISO 5627 Best Smoothness Of Paper Testing Instrument TAPPI T479 paperboard tester for smothness testing
| Test Area: | (10±0.05) Cm² |
|---|---|
| Measuring Range: | (1-9999)S, (1-15)S, (15~300) S, (300~9999) S, Three Range Switch |
| Volume: | Big Vacuum 380±1ml; Small Vacuum (38±1) Ml |
Vacutainer Venous Blood Collection Tubes Drawing Volume Testing Machine For Medical Device
| Vacuum Degree: | 0~-40 KPa |
|---|---|
| Control: | PLC And Human Machine Interface |
| Power: | 220V, 50/60Hz |
Floor Mops Material Coefficient Of Friction Tester COF Tester For Cleaning Textile Materials Sliding Performance Test
| Speed: | 1~27000mm/min (adjustable) |
|---|---|
| Speed Accuracy: | 1 Mm/min |
| Test Cycles: | 1~20000 |


