All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
MIT Folding Resistance Testing Equipment For Carton Material Paper Paperboard Folding Endurance Measurement Instrument
| Power: | AC220V±10% 50HZ |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | Paper Testing Instrument |
Best Bending Resistance Measurement Instrument For Printed Paper Material ISO 5628 Paper Bending Tester
| Test Range: | (0~10000)mN |
|---|---|
| Bending Length: | 5, 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50 Mm |
| Bending Angle: | 1 °~ 90 ° |
Automatic Free Falling Impact Tester Use Ball Carton Packaging Impact Resistance Testing Instrument
| Impact Height: | 300mm-600mm (can Be Extended) |
|---|---|
| Ball Diameters(mm): | 23, 25, 28.6, 38.1, 50.8(one Equipped) |
| Accuracy: | 0.1g (0.1J) |
Automatic Stable Three-Station Composite Barrier Film Flex Durability Tester ASTM F392 For Packaging Film
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 3.5 N.m |
Sealed Strength Detection Instrument For Paper-Plastic Composite Packaging For Sale Best Lab Testing Instrument Supplier
| Test Range: | 0~600KPa |
|---|---|
| Sample Width: | 300mm (standard) |
| Inflating Head: | Φ4mm |
Vacuum Leak Testing machine leak tester Celtec Leak Tester Cell Instruments Leak tester ASTM D3078 Vacuum decay leak
| Standards: | ASTM D3078 |
|---|---|
| Vacuum: | 0~-90 KPa |
| Brand: | CELL INSTRUMENTS |
Ampoule Breaking Strength Tester Ampul Bottle Break Tester
| Power: | AC220V/ 50Hz |
|---|---|
| Usage: | Ampoule Compression Testing Machine |
| Product Name: | Package Compression Testing Equipment |
Films Tensile Testing Machine Flexible Film Tensile And Elongation Tester 90 And 180 Degree Peeling Tester
| Power: | 220V/50HZ Or 110V/60HZ |
|---|---|
| Usage: | Tensile Testing Machine |
| Warranty: | 12 Months |
Plastic Package Compression And Tension Tester Fabric Testing Instruments Paper Testing Instruments
| Usage: | Package Testing Machine |
|---|---|
| Product Name: | Package Testing Equipment |
| Warranty: | 12 Months |
Material Heat Seal Tester Plastic film heat seal tester
| Deviation: | ±0.2℃ |
|---|---|
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
| Sealing Pressure: | 0.15~0.7 MPa |


