All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
Internal Burst Tester Positive Pressure Air Leak Tester For Food Package Pack Burst Tester Pressure Decay Test
| Test Range: | 0~600KPa |
|---|---|
| Sample Width: | 300mm (standard) |
| Inflating Head: | Φ4mm |
Board Bursting Tester Pressure And Impact Resistance Detection For Paperboard Packaging
| Force Resolution: | 1/100000 |
|---|---|
| Data Analysis Sampling: | Sampling Frequency) 400 Times/second |
| Force Accuracy: | ±0.1% (20~100% Full Scale) |
Manual Vacuum Leak Tester For Medical ASTM D3078 Medical Pouch Packaging Seal Tester Medical Packaging Leak Seal Tester
| Test Range: | 0~-90 KPa |
|---|---|
| Chamber Acrylic: | Cylinder Shape |
| Test Space: | Φ270*H210mm (Inside Usable) |
ASTM D3078 Vacuum Leak Tester For Flexible Packaging Seal Integrity Tester Flexible Packaging Leakage Testing Machine
| Test Range: | 0~-90 KPa |
|---|---|
| Chamber Acrylic: | Cylinder Shape |
| Test Space: | Φ270*H210mm (Inside Usable) |
Digital Carton Packaging Container Pressure Resistance Tester Accurate Carton Stacking Strength Measurement
| Test Range: | 0.25KN, 0.5KN, 1KN, 2KN, 5KN, Etc |
|---|---|
| Resolution: | 0.01N |
| Deformation Error: | ≤±1mm |
Air Permeance Tester For Paper Schober Gurley Method Testing Instrument Fot Paper Packaging
| Test Range: | 1~1000)ml/min Or 0~17um/(Pa.s) |
|---|---|
| Area: | 10±0.2cm² |
| Test Area Pressure Difference: | 1±0.01kpa |
Material Friction Coefficient And Peel Strength Testing Machine Plastic Film Advanced Lab COF & Peel Tester PLC Control
| Force Range: | 5N, 10N, Or 30N (or Others) |
|---|---|
| Accuracy: | 0.5 F.S. |
| Sled: | 200±1g (or As Required) |
Customized Leak And Seal Strength Testing Machine ASTM F2054 For Sealed Packaging Bag
| Test Range: | 0~600KPa |
|---|---|
| Sample Width: | 300mm (standard) |
| Inflating Head: | Φ4mm |
Manual Leak Tester For Packaging High Precise And Easy To Operate Leak Testing Machine For Sale
| Test Range: | 0~-90 KPa |
|---|---|
| Chamber Acrylic: | Cylinder Shape |
| Test Space: | Φ270*H210mm (Inside Usable) |
Textile Coefficient Of Friction Tester COF Testing Device
| Packaging Details: | Plywood Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 3~5 days |
| Payment Terms: | TT, LC |


