All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
GLASS AMPOULE NECK BREAKING STRENGTH TESTER DIN/ISO 9187 AMPUL BREAK FORCE PACKAGING TESTING EQUIPMENT
| Speed: | 10mm/min |
|---|---|
| Force Range: | 200N |
| Stroke: | 350mm |
INTERNAL PRESSURE DECAY CREEP TO FAILURE TESTER PACKAGE AND SACHET BURSTING PRESSURE TESTER SEALING STRENGHT TESTSER
| Standards: | ASTM F1140 ASTM F2054 |
|---|---|
| Sample Width: | 300mm Or Customized |
| Test Range: | 600KPa Or Others |
ISO 37 Rubber Tensile Tester Thermoplastic Tensile Strength Testing Machine Tensile Resistance For Plastic Packaging
| Test Range: | 0-500N (or 50N, 100N, 200N, Etc) |
|---|---|
| Stroke: | 800mm (customizable For Other Strokes) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |
Packaging heat sealing Surfaces tensile strength testing equipment ASTM F1921 Polymer film hot tack testing instrument
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
Perpendicularity For PET Plastic Bottle Material Quality Test Item Verticality Deviation Test For Pill Bottle
| Sample Diameter: | 5mm-145mm (or As Required) |
|---|---|
| Test Rage: | 0-12.7mm (or As Required) |
| Division Value: | 0.01 Or 0.001mm(optional) |
Mop Head Coefficient Of Friction Tester Sliding Performance testing for Textile material ASTM D1894 Customized COF teste
| Force Range: | 100N |
|---|---|
| Resolution: | 0.5%FS |
| Speed Adjustable: | 1~1000mm/min |
Mops And Textile Material Slippery Testing Machine Coefficient Of Friction Customized COF Tester For Mop Special Fixture
| Speed: | 1~27000mm/min (adjustable) |
|---|---|
| Speed Accuracy: | 1 Mm/min |
| Test Cycles: | 1~20000 |
Best Coefficient Of Friction Glass And Mop ISO 8295 COF Tester For Textile Material Slip Testers Supplier
| Speed: | 1~27000mm/min (adjustable) |
|---|---|
| Speed Accuracy: | 1 Mm/min |
| Test Cycles: | 1~20000 |
Printing Abrasion Resistance Tester Material Testing Instruments Abrasion Resistance Tester
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Abrasion Tester |
| Power Supply: | AC110/220V±10% |
Seal Tester Polymer Heat Sealing Test Machine
| Packaging Details: | Plywood Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 3~5 days |
| Payment Terms: | TT, LC |


