All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
Heat Seal And Hot Tack Tester For Packaging Film Thermoplastic Hot Tack And Tensile Strength Testing Machine
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
ASTM F1921 Thermoplastic Packaging Heatsealability Testing Instrument Heat Tack Strength Tester For Medical Pakaging
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
ASTM F392 Gelbo Flex Tester Micro Printer Adjustable Test Speed Gelbo Flex Durability Tester Drug Barrier Packaging Flex
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 2.5 N.m |
Leak Teater Not Needed Electricity Packaging Integrity Testing Instrument
| Test Range: | 0~-90 KPa |
|---|---|
| Chamber Acrylic: | Cylinder Shape |
| Test Space: | Φ270*H210mm (Inside Usable) |
Packaging Minor Leak Testing Nondestructive Leak Detection Instrument ASTM F2338 Leak Tester For Sealed Micro Packaging
| Test Range: | 1Pa |
|---|---|
| Sensitivity: | 1~3μm |
| Chamber Size: | Made-On-Demand |
Torque Strength Tester For Pharmaceutical Bottle Portable Desktop Torque Meter Bottle Packaging Torque Testing Machine
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |
Hot Tack Testing Method Equipment For Medical Packaging Heat Seal Strength Testing Method Composite Film Tensile Tester
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
Food Plastic Packaging Hot Tack Strength Testing Instrument ASTM F2029 Hot Seal Strength Tester For Tea Plastic Pack
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
ASTM F1921 Hot Tack Testing Machine For Jelly Packaging Lidding Film Heat Seal Strength Testing Equipment
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
Thermoplastic Material ASTM F1921 Hot Tack Tester And Tensile Tester For Plastic Packaging ASTM F2029 Seal Strength Test
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |


