All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
Horizontal Tensile Tester For Paper Tensile Breaking Strength Testing Tensile Strength Measurement Instrument Supplier
| Measurement Range: | 30N, 500N Or As Required |
|---|---|
| Elongation Measurement Range: | 45-260mm |
| Stretching Speed: | (1~500) Mm/min |
Best Plastic Film Heat Sealing Performance Tester ASTM F2029 Food Polyethylene Film Heat Sealing Tester Equipment
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
Advanced Heat Sealing Strength Testing Machine ASTM F2029 Laboratory Heat Sealing Tester Heat Sealing Analyzer
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
ASTM F2029 Plastic Film Heat Sealability Testing Machine For Polymer Heat Sealer Lab Testing Machine
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
Best Smoothness Tester For Paper Smoothness Detection In Surface Roughness Testing
| Test Area: | (10±0.05) Cm² |
|---|---|
| Measuring Range: | (1-9999)S, (1-15)S, (15~300) S, (300~9999) S, Three Range Switch |
| Volume: | Big Vacuum 380±1ml; Small Vacuum (38±1) Ml |
Melt Index Tester For Engineering Plastics Best Nylon Melt Flow Rate Tester For Sale
| Measuring Range(MFR): | 0.1-400.00g/10min |
|---|---|
| Temperature Range: | Ambient~450°C |
| Cylinder Internal Diameter: | 9.550mm ± 0.025mm |
Impact Tester For Plastic Sheet Free Falling Ball High Weight Impact Testing Equipment
| Impact Height: | 300mm-600mm (can Be Extended) |
|---|---|
| Ball Diameters(mm): | 23, 25, 28.6, 38.1, 50.8(one Equipped) |
| Accuracy: | 0.1g (0.1J) |
Celtec Inclined Paper Film Coefficient Of Friction Tester With Touch Screen Smoothness Detection Tester COF Tester
| Angle Range: | 0° ~ 60° |
|---|---|
| Accuracy: | 0.01° |
| Stroke: | 0.1°/s ~ 10.0°/s |
High Efficiency Five Point Gradient Heat Sealing Tester ASTM F2029 Heat Sealing Analyzer For Heat Sealable Pet Film
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp. Gradient: | ≤20℃ |
| Deviation: | ±0.2℃ |
Heat Shrink Ratio Testing Machine For Ethylene Copolymers Heatshrinkable Film Heat Shrink Rate Measurement Machine
| Sample Size: | ≤160 Mm X 160 Mm |
|---|---|
| Temperature Range: | Ambient ~ 200°C |
| Accuracy: | ±0.3°C |


