All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
Plastic Mixtures Film and sheet Heat Shrink Ratio ASTM D2732 Unrestrained Linear Thermal Shrinkage mearsurement machine
| Sample Size: | ≤160 Mm X 160 Mm |
|---|---|
| Temperature Range: | Ambient ~ 200°C |
| Accuracy: | ±0.3°C |
Best Friction Coefficient And Peel Strength Testing Machine Supplier ASTM D4917 Peel Strength Testier With Screen
| Force Range: | 5N, 10N, Or 30N (or Others) |
|---|---|
| Accuracy: | 0.5 F.S. |
| Sled: | 200±1g (or As Required) |
Heat Seal Tester For Plastic Film with PID control ASTM F2029 Composite Film Heat Sealable Film thermo seal tester
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
Cheap Precise Laboratory Heat Seal Tester PID Control Heat Seal Tester Equipment ASTMF2029 For Sale
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
Lab Heat Sealer ASTM F2029 Easy To Operate Heat Seal Strength Testing Machine Low Price For Sale
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
Plastic Film Heat Sealing Performance Tester touch screen ASTM F2029 Food Polyethylene Film Heat Sealing Test Equipment
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
Precise Elmendorf Tearing Testing Machine Paper Tear Resistance Testing Equipment Plastic Film Tear Testing Machine
| Pendulum Capacity(gf): | 200,400,800,1600,3200,6400 |
|---|---|
| Gas Source: | 0.6 MPa |
| Tearing Arm: | 104±1mm |
ISO 9626 Tubing Stiffness Tester Medical Needle Stiffness Testing Machine For Sale
| Fixed Force: | 60N (or As Required) |
|---|---|
| Test Speed: | 1~500mm/min |
| Accuracy: | 0.01mm |
Bubble Emission Leak Tester Vacuum Leakage Tester For Food And Pharmaceutical Blister Leak Tester
| Brand: | CELL INSTRUMENTS |
|---|---|
| Standard: | ASTM D3078 |
| Model: | LT-03 |
Box Compression Tester
| Packaging Details: | Plywood Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 3~5 days |
| Payment Terms: | TT, LC |


