All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
Physical Performance Testing Machine For Medical Strip Packaging Medical Device Inner Packaging Tensile Tester
| Test Range: | 500N (or As Required) |
|---|---|
| Stroke: | 200mm (without Clamp) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |
Laboratory Testing Machine For Medicinal Aluminum Tube Medicinal Glass Bottle Packaging Tensile Tester
| Test Range: | 500N (or As Required) |
|---|---|
| Stroke: | 200mm (without Clamp) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |
Falling Dart Impact Tester For Plastic Film Paper Package Impact Tester By Dart Drop Method ASTM D1709 Impact Tester
| Test Method: | Method A Or Method B (optional) |
|---|---|
| Test Range: | Method A: 50~2000g/Method B: 300~2000g |
| Dart Diameter: | Method A: 38±1mm/Method B: 50±1mm |
Pharmaceuticals Plastic Packaging Flex Durability Testing Machine ASTM F392 Multi-Station Flex Lab Testing Instrument
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 2.5 N.m |
Multi-Station Efficient Medicine Barrier Package Flex Durability Testing Machine For Sale ASTM F392 Flex Tester Supplier
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 2.5 N.m |
Drop Ball Impact Packaging Film Material Lidding Film Impact Testing Machine In Laboratory Free Falling Ball
| Impact Height: | 300mm-600mm (can Be Extended) |
|---|---|
| Ball Diameters(mm): | 23, 25, 28.6, 38.1, 50.8(one Equipped) |
| Accuracy: | 0.1g (0.1J) |
China Tensile Tester For Medical Packaging Manufacturer Puncture And Tear Mechanical Testing Instrument For Pill Pack
| Test Range: | 500N (or As Required) |
|---|---|
| Stroke: | 200mm (without Clamp) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |
Soft Capsule Packaging Tensile Tester Breaking Strength Testing Machine For Capsule Outer Packaging Mdical Plastic Film
| Test Range: | 500N (or As Required) |
|---|---|
| Stroke: | 200mm (without Clamp) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |
Sealed Flexible Packaging Compression Strength Testing Instrument Load Testing Equipment For Plastic Food Packaging
| Measuring Range: | 2000N (other Optional) |
|---|---|
| Measurement Accuracy: | 0.50% |
| Time Range: | 0~10000S |
Bloated Food Packaging Stress Testing Instrument Medicine Pack Compression Strength Testing Machine
| Measuring Range: | 2000N (other Optional) |
|---|---|
| Measurement Accuracy: | 0.50% |
| Time Range: | 0~10000S |


