All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
Plastic Films Body Packaging Unrestrained Linear Thermal Shrinkage Tester Film Shrink Tester Instrument ASTM D2732
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine |
| Standard: | ASTM D2732 |
Package Leak Tester Leak Sealing Strength Tester Vacuum Leak Teste Machine
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine |
| Standard: | ASTM D2732 |
Inclined Plane Coefficient Of Friction Tester For plastic film Best Plastic Packaging Coefficient of Friction Tester COF
| Angle Range: | 0° ~ 60° |
|---|---|
| Accuracy: | 0.01° |
| Stroke: | 0.1°/s ~ 10.0°/s |
Plastic Packaging Heat Seal Testing Machine Heat Seal Tester For Plastic Film ASTM F2029 Film Heat Sealability Tester
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
Thermoplastic Material Testing Machine Tensile Testing Machine For Plastic Packaging astm d1939 tester
| Test Range: | 0-500N (or 50N, 100N, 200N, Etc) |
|---|---|
| Stroke: | 800mm (customizable For Other Strokes) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |
Aluminum-Plastic Composite Film Seal Strength Testing Machine Vacuum Chamber Leak Tester For Packaging Beverage Bottle
| Accuracy: | 1% |
|---|---|
| Detection Range: | 0~-90KPa |
| Dimensions: | Φ270 X H210mm |
Paper And Paperboard Coefficient Of Friction Tester COF Tester For Conveyor Belt Materials Astm D1894 Packaging Tester
| Load Cell: | 5 N(or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 0.5 F.S. |
| Sled: | 200±1g (or As Required) |
Tire Cof Testing Equipment ISO 8295 Friction Tester For Woven Bag Packaging And Printing Quality Control
| Load Cell: | 5 N(or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 0.5 F.S. |
| Sled: | 200±1g (or As Required) |
Aluminum Foil Material Friction Testing Equipment Coefficient Of Friction Instrument For Textile TAPPI T816 COF Tester
| Load Cell: | 5 N(or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 0.5 F.S. |
| Sled: | 200±1g (or As Required) |
ISO 8295 Woven Bag Friction Coefficient Measuring Device Coefficient Of Friction Tester For Food Plastic Packaging Film
| Load Cell: | 5 N(or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 0.5 F.S. |
| Sled: | 200±1g (or As Required) |


