All Products
Keywords [ packaging tester ] match 782 Products.
Positive Pressure Sealing Strength Testing Equipment Bopp Bag Leakage Sealing Strength Tester ASTM F1140 Burst Testing E
| Test Range: | 0~600KPa |
|---|---|
| Sample Width: | 300mm (standard) |
| Inflating Head: | Φ4mm |
Internal Burst Tester Positive Pressure Air Leak Tester For Food Package Pack Burst Tester Pressure Decay Test
| Test Range: | 0~600KPa |
|---|---|
| Sample Width: | 300mm (standard) |
| Inflating Head: | Φ4mm |
Beating and Freeness Tester DJD-01 Schopper-Riegler Test for Pulp Suspension Drainability Proficiency
| Measuring Range: | 1~100 SR |
|---|---|
| Division Value Of Measuring Cylinder: | 1 SR |
| Orifice Draining Time: | 149±1s |
TST-H Horizontal Tensile Tester Paper Tensile Strength Testing Instrument Breaking Length Of Paper Lab Testing Equipment
| Measurement Range: | 30N, 500N Or As Required |
|---|---|
| Elongation Measurement Range: | 45-260mm |
| Stretching Speed: | (1~500) Mm/min |
ST-01 Smoothness Tester For Paper Bekk Testing Method To Detect Printed Surface ISO 5627 Best Board Tester Of Smoothness
| Test Area: | (10±0.05) Cm² |
|---|---|
| Measuring Range: | (1-9999)S, (1-15)S, (15~300) S, (300~9999) S, Three Range Switch |
| Volume: | Big Vacuum 380±1ml; Small Vacuum (38±1) Ml |
Coated Film Gelbo Flex Tester Quality Testing Equipment About ASTM F392 Gelbo Testing Method With Three Station
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 3.5 N.m |
Plastic Packaging Quality Testing Machine About Heat Sealing In Laboratory Heat Sealing Analyzer For Medicine Package
| Sealing Temp.: | Ambient~300℃ |
|---|---|
| Deviation: | ±0.2℃ |
| Sealing Time: | 0.1S~9999S |
Horizontal Tensile Tester For Paper Tensile Breaking Strength Testing Tensile Strength Measurement Instrument Supplier
| Measurement Range: | 30N, 500N Or As Required |
|---|---|
| Elongation Measurement Range: | 45-260mm |
| Stretching Speed: | (1~500) Mm/min |
Drink Bottle Leak Detector By Manual Drink Bottle Vacuum Bubble Leak Tester In Water ASTM D3078 Testing Equipment
| Test Range: | 0~-90 KPa |
|---|---|
| Chamber Acrylic: | Cylinder Shape |
| Test Space: | Φ270*H210mm (Inside Usable) |
Melt Index Tester For Engineering Plastics Best Nylon Melt Flow Rate Tester For Sale
| Measuring Range(MFR): | 0.1-400.00g/10min |
|---|---|
| Temperature Range: | Ambient~450°C |
| Cylinder Internal Diameter: | 9.550mm ± 0.025mm |


