All Products
Keywords [ seal tester ] match 373 Products.
Packaging Minor Leak Testing Nondestructive Leak Detection Instrument ASTM F2338 Leak Tester For Sealed Micro Packaging
| Test Range: | 1Pa |
|---|---|
| Sensitivity: | 1~3μm |
| Chamber Size: | Made-On-Demand |
ASTM F2029 Hot Tack Testing Instrument For Polyester Films Plastic Pack Heat Seal Tensile Strength Testing Machine
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
Advanced Automatic Torque Tester For Bottle ASTM D2063 Auto Cap Torque Tester Bottle Cap Torque Tester
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |
Aluminum-Plastic Combination Cap Opening Force Tester
| Test Range: | 500N (or As Required) |
|---|---|
| Stroke: | 200mm (without Clamp) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |
Syringe Leak Tester Pre-Filled Syringes Leak Detector ISO 7886-1
| Test Range: | 0~-90KPa |
|---|---|
| Air Input: | 0.6~0.7 Mpa |
| Test Time: | 9999H |
ASTM D2063 Automated Torque Tester For Bottle Auto Cap Torque Tester Bottle Cap Torque Tester
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |
ASTM F1921 Hot Tack Strength Testing Instrument For Food Heat Seal Pack Tensile Strength Testing Equipment ASTM F2029
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
ISO 9626 Tubing Stiffness Tester Medical Needle Stiffness Testing Machine For Sale
| Fixed Force: | 60N (or As Required) |
|---|---|
| Test Speed: | 1~500mm/min |
| Accuracy: | 0.01mm |
Inclined Plane Coefficient Of Friction Tester Static COF Tester Slip Surface COF Tester ASTM D4918, ASTM D202
| Power: | 110~220V |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine |
| Standards: | ASTM D 4918, ASTM D 202, And TAPPI T 815 |
Internal Presurisation Burst Tester|Seal Strength Tester| ASTM F1140 ASTM F2054 Conformed High quality
| Standards: | ASTM F1140 ASTM F2054 |
|---|---|
| Pressure Range:: | 0 ~ 600 KPa |
| Material: | Steel |


