All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
Melt Flow Rate Testing Meter For Plastic And Resin In In Viscous Flow State
| Measuring Range(MFR): | 0.1-400.00g/10min |
|---|---|
| Temperature Range: | Ambient~450°C |
| Cylinder Internal Diameter: | 9.550mm ± 0.025mm |
Four Stations Gelbo Flex Durability Testing Instrument ASTM F392 Protective Barrier Film Flex Durability Testing Machine
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 2.5 N.m |
PET Bottle Wall Thickness Tester Food Tray Thickness Tester Plastic Bottle Tester
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Bottle Tester |
| Name: | Bottle Thickness Tester |
Bottle Cap Torque Gauge Torque Tester
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Bottle Testing Instruments |
| Packaging Details: | Plywood Carton |
ISO 11501 ASTM D2732 Film Free Shrinkage Tester Shrinkage Tester Hot Fluid Oil Bath Method Shrink Tester
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine |
| Standard: | ASTM D2732 |
Stretch Film Peel Cling Tester ASTM D5458 BB/T 0024 Wrapping Film Peel Cling Force Tester
| Standard: | ASTM D5458 |
|---|---|
| Sample: | Wrapping Film |
| Power: | Electronic 110~220V |
Peel Cling Force Tester Tester Astm D 5458 Stretch Wraping Film Cling Strenght Tester
| Sample: | Stretch Film |
|---|---|
| Standards: | ASTM D5458 |
| Test Speed: | 125mm/min |
Adhesion Wrap Stretch Film Peeling Cling Force Tester ASTM D5458
| Sample: | Stretch Film |
|---|---|
| Standards: | ASTM D5458 |
| Test Speed: | 125mm/min |
Film Free Shrink Tester Shrinkage Of Heat Shrink Film Testing Machine
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine |
| Standard: | ASTM D2732 |
ASTM D3078 Leak Detection with 0.5% Accuracy for Application
| Power Source: | Electric |
|---|---|
| Pressure Range: | 0--90KPa |
| Type: | Testing Equipment |


