All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
ISO 9895 Short Span Compression Tester For Paper SCT Test TAPPI T 826
| Test Range: | 1~500N(Or As Required) |
|---|---|
| Compression Distance: | 0.3~2mm |
| Clamping Length: | 30±0.5mm |
Hot Tack Peeling Tester
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
STATIC AND KINETIC COF TESTER|BOTH ASTM D1894 AND ISO 8295 CONFORMED|COEFFICIENT OF FRICTION TESTER
| Standards: | ASTM D1894, ISO 8295, TAPPI T816, GB 10006 |
|---|---|
| Material: | Steel |
| Range: | 5N |
Textile Fabric Cloth Rub Tester ASTM D5264 Ink Abrasion Resistance Tester
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Ink Rub Testing Machine |
| Power Supply: | 220V 50Hz |
Cap Locking And Opening Torque Tester Bottle Twisting Strength Testing Equipment
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Digital Cap Torque Tester |
| Type: | Torque Measuring Instrument |
Bottle Cap Torque Meter Digital Torque Force Measurement Tester Automated Motorized Torque Tester ASTM D3474
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Strength Testing Machine |
| Test Mode: | Automatic Twisting, Both Locking And Opening Can Be Measured |
Plastic film shrinkage force and rate tester ISO 14616 Hot air oven method shrink tester
| Standard: | ISO 14616, DIN 53369 |
|---|---|
| No Of Specimen: | 6 |
| Test Station: | 3 |
Digital Printing Ink Rub Abrasion Decolorization Tester Paper Testing Instruments Abrasion Ink Rub Tester
| Usage: | Auto Testing Machine,Abrasion Tester,Plastic Testing Machine |
|---|---|
| Power Supply: | AC110/220V±10% |
| Warranty: | 12 Months |
LT-03 Digital Leak Tester Pressure Range 0--90KPa 110~220V
| Name: | Leak Tester |
|---|---|
| Accuracy: | 0.5% |
| Application: | Leak Detection |


