All Products
Keywords [ package material ] match 637 Products.
Best Elmendorf Tear Strength Tester Price For Polyester Film ASTM D1424 Texile Fabric Tear Resitance Testing Machine
| Pendulum Capacity(gf): | 200,400,800,1600,3200,6400 |
|---|---|
| Gas Source: | 0.6 MPa |
| Tearing Arm: | 104±1mm |
Toilet Paper Manual Thickness Testing Gauge Accuracy Contact Thickness Gauges
| Test Range: | 0~20 Mm |
|---|---|
| Resolution: | 0.001mm |
| Contact Area: | 1000±20 Mm² |
Plastic Film /Metal Sheet Desktop Thickness Tester Equipment ASTM D374 Best Accurate Thickness Testing Machine
| Test Range: | 0~2mm(Customization Available) |
|---|---|
| Resolution: | 0.1 μm |
| Standard Measure Head: | Hemispherical Type |
ISO 534 Paper Thickness gauge Tester High Precise Digital Paper contact Thickness measurement Testing Equipment
| Test Range: | 0~2mm(Customization Available) |
|---|---|
| Resolution: | 0.1 μm |
| Standard Measure Head: | Hemispherical Type |
Electronic Jelly Strength Testing Instrument For Sale With Touch Screen Advanced Plc Control Texture Analysis Equipment
| Test Range: | 0-50N (or As Required) |
|---|---|
| Stroke: | 110mm (without Probe) |
| Test Speed: | 1~100mm/min |
ASTM F2497 Printing Ink Rub Resistance Tester TAPPI T830 Rub Tester Ink Stability Testing About Smear And Bleed
| Weights: | 908g (2lb) /8.9N;1816g(4lb) /17.8N |
|---|---|
| Speed: | 20~120 Cpm Free Setting |
| Number Of Specimens: | 1~2 |
Penetrability Tester For Needle Puncture Testing Vial Stopper Pierce Resistance Testing Machine
| Test Range: | 0~200N (Or As Required) |
|---|---|
| Stroke: | 200mm (without Clamp) |
| Speed: | 1~500mm/min(or As Required) |
PVC AND PE WRAPPING STRETCH FILM PEELING CLING FORCE TESTER ASTM D5458
| Sample: | Stretch Film |
|---|---|
| Standards: | ASTM D5458 |
| Test Speed: | 125mm/min |
ASTM D1938 Plastic sheet tear strength testing equipment Trouser tear testing machine for plastic film
| Test Range: | 0-500N (or 50N, 100N, 200N, Etc) |
|---|---|
| Stroke: | 800mm (customizable For Other Strokes) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |
ASTM D1683 Woven Fabric Sewn Seams Breaking Strength Testing Machine Breaking Load Testing Equipment For Textile Fabrics
| Test Range: | 0-500N (or 50N, 100N, 200N, Etc) |
|---|---|
| Stroke: | 800mm (customizable For Other Strokes) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |


