All Products
Keywords [ packaging tester ] match 782 Products.
ASTM F392 Flex Durability Tester Multi-Station Barrier Film Quality Testing Sample Making Machine Plastic Film Flex Test
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 2.5 N.m |
Packaging Falling Ball Impact Tester Impact Tester Of Pvc Film Drop Ball To Test Plastic Thin Sheet Impact Resistance
| Impact Height: | 300mm-600mm (can Be Extended) |
|---|---|
| Ball Diameters(mm): | 23, 25, 28.6, 38.1, 50.8(one Equipped) |
| Accuracy: | 0.1g (0.1J) |
Best Bottle Wall Thickness Tester The Thickness Guage For Glass And Plastic Bottle Precise Bottle Testing Equipment
| Sample Diameter: | Customization Available |
|---|---|
| Test Range: | Customization Available |
| Division Value: | Customization Available |
Bottle Preform Thickness Gauge Bottle Thickness Tester For Coffee Glass Bottle Pet Bottle Quality Testing Instrument
| Sample Diameter: | Customization Available |
|---|---|
| Test Range: | Customization Available |
| Division Value: | Customization Available |
Bottle Wall Thickness Tester For Pharmaceutical Bottle Plastic Water Bottle Preform Thickness Measurement
| Sample Diameter: | Customization Available |
|---|---|
| Test Range: | Customization Available |
| Division Value: | Customization Available |
PET Preform Perpendicularity Tester Manufacturer Bottle Verticality Deviation Tester Quality Testing Machine For Beverage
| Sample Diameter: | 5mm-145mm (or As Required) |
|---|---|
| Test Rage: | 0-12.7mm (or As Required) |
| Division Value: | 0.01 Or 0.001mm(optional) |
Package Compression Tester For Medical Sealed Bag Packaging Material Compression Resistance
| Measuring Range: | 2000N (other Optional) |
|---|---|
| Measurement Accuracy: | 0.50% |
| Time Range: | 0~10000S |
Gradient Heat Seal Tester For Plastic Packaging Efficient Heat Seal Testing Machine
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp. Gradient: | ≤20℃ |
| Deviation: | ±0.2℃ |
ASTM F2338 Micro Leak Tester High Precision Vacuum Decay Seal Strength Testing Equipment For Medical Packaging
| Test Range: | 1Pa |
|---|---|
| Sensitivity: | 1~3μm |
| Chamber Size: | Made-On-Demand |
ASTM D2063 torque tester Suction Nozzle Packaging Torque Tester Torque Tester For Plastic Bottle Screw Cap Torque Tester
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |


