All Products
Keywords [ packaging tester ] match 782 Products.
Paper Beating Degree Detection Tester Pulp Drainage Speed Drainage Performance Testing for Pulp
| Measuring Range: | 1~100 SR |
|---|---|
| Division Value Of Measuring Cylinder: | 1 SR |
| Orifice Draining Time: | 149±1s |
Paper And Cardboard Puncture Resistance Tester ISO 3036 Tester For Lab Use Corrugated Puncture Tester
| Test Range: | (1~48) J |
|---|---|
| Four Gears: | A <6J; B<12J; C<24J; D<48J |
| Resolution: | 0.001J |
Box Compression Tester Inshort Distance For Beehive Crates Best Short Span Compression Tester For Paper Tanks
| Test Range: | 1~500N(0.06~33.3 KN/m) |
|---|---|
| Compression Distance: | 0.3~0.7mm |
| Clamping Length: | 30+0.5mm |
Taber Bending Tester For Paperboard Packaging Material ASTM D1388 Paper Cup Material Stiffness Tester For Sale
| Test Range: | 1~500 MN.m (in 7 Ranges) |
|---|---|
| Bending Length: | 50mm±0.1mm |
| Testing Speed: | (200°±20°)/min |
Paper Dirt Tester For Paper And Cardboard Dust Measurement Printing Quality Testing Instruemnt
| Lighting: | AC 220V 20W Fluorescent Lamp |
|---|---|
| Lighting Angle: | 60° |
| Working Area: | 0.0625m², 360° Rotatable |
Automatic Stable Three-Station Composite Barrier Film Flex Durability Tester ASTM F392 For Packaging Film
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 3.5 N.m |
High Precise Leak Tester Automatic Leak Detection Instrument Negative Pressure Method Leak Tester Instrument
| Test Range: | 0~-90 KPa |
|---|---|
| Chamber: | Acrylic Cylinder Shape |
| Test Space: | Φ270*H210mm (Inside Usable) |
Beverage Bottle Cap Torque Tester Easy Operate Top Of Bottle Quality Testing Machine Test Torque Manual Torque Tester
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |
Low Price Manual Torque Tester With Micro Printer For Plastic Bottle Top Manual Bottle Cap Torque Tester
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |
Smoothness Tester Paper And Board Smoothness Tester
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Paper Testing Instrument |
| Application: | Paper And Boards,paper Or Board,plastic,textile |


