All Products
Keywords [ packaging tester ] match 782 Products.
Hot Air Thermal Shrinkage Tester For Yarn And Cord Thermal Shrinkage Force Tester
| Power: | AC220V, 50Hz |
|---|---|
| Usage: | Textile Testing Instrument |
| Conditions Of Use: | -10~+40℃, RH: 45%~85%, No Vibration |
Cigarette Film Shrink Tester Shrinkables Thermal Shrink Tester ASTM D2732 Thermal Shrinkage Test Machine
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine |
| Warranty: | 12 Months |
MIT Folding Tester Folding Endurance Tester Paper Fold Endurance Test Equipment ISO 5626 Folding Endurance Tester
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Paper Testing Instrument |
| Warranty: | 12 Months |
GelFlex Gelbo Flex Tester ASTM F392 Flex Durability Tester Material Testing Instruments Flexible Barrier Film Test Machine
| Power: | 110~220 V Electronic |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine |
| Warranty: | 12 Months |
Unrestrained Thermal Shrinkage Rate Tester Shrinkage Tester Oil Bath Method ASTM D2732
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine |
| Warranty: | 12 Months |
Shrink Tester ISO 11501 ASTM D2732 Standard Thermal Free Shrinkage Rate Tester For Film
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine |
| Standards: | ISO 11501 ASTM D2732 |
Thermoplastic Surface Hot Tack Tester
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine |
| Packaging Details: | Plywood Carton |
Material Smoothness And Roughness Tester Material Surface Coefficient Of Friction Tester
| Power: | 110~220V |
|---|---|
| Usage: | Paper Testing Instrument,Textile Testing Instrument,Plastic Testing Machine |
| Standard: | ISO8295,ASTM D1894 |
Protection Film Heat Seal Tester Polymer hot seal tester ASTM F2029
| Packaging Details: | Plywood Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 3~5 days |
| Payment Terms: | TT, LC |
Static COF Tester Kinetic COF tester
| Packaging Details: | Plywood Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 3~5 days |
| Payment Terms: | TT, LC |


