All Products
Keywords [ packaging tester ] match 782 Products.
Cheap Pendulum Impact Tester High Accurancy ASTM D3420 Impact Tester High Quality Plastic Barrier Film Impact Tester
| Impact Energy: | 1 J, 2 J, 3 J |
|---|---|
| Resolution: | 0.001 J |
| Impact Head Size: | Ф25.4, Ф19, Ф12.7 Mm |
Bottle Verticality Deviation Tester For Wine Bottle Glass Beer Bottle Perpendicularity Tester Preform Perpendicularity
| Sample Diameter: | 5mm-145mm (or As Required) |
|---|---|
| Test Rage: | 0-12.7mm (or As Required) |
| Division Value: | 0.01 Or 0.001mm(optional) |
Cosmetic Glass Bottle Verticality Deviation Measurement Drinks Packaging Bottle Perpendicularity Testing Instrument
| Sample Diameter: | 5mm-145mm (or As Required) |
|---|---|
| Test Rage: | 0-12.7mm (or As Required) |
| Division Value: | 0.01 Or 0.001mm(optional) |
Paper/Textile Printing Adhesion Strength Testing Machine Automatic Rubbing Tester Ink Rub Tester For Packaging Surface
| Weights: | 908g (2lb) /8.9N;1816g(4lb) /17.8N |
|---|---|
| Speed: | 20~120 Cpm Free Setting |
| Number Of Specimens: | 1~2 |
Ink Rub Transfer Testing Machine Wet And Dry Abrasion ASTM D5264 Ink Rub Tester For Printed Surface
| Weights: | 908g (2lb) /8.9N;1816g(4lb) /17.8N |
|---|---|
| Speed: | 20~120 Cpm Free Setting |
| Number Of Specimens: | 1~2 |
ASTM F2497 Printing Ink Rub Resistance Abrase Tester TAPPI T830 Rub Tester Ink Stability Testing About Smear And Bleed
| Weights: | 908g (2lb) /8.9N;1816g(4lb) /17.8N |
|---|---|
| Speed: | 20~120 Cpm Free Setting |
| Number Of Specimens: | 1~2 |
TAPPI T830 Fabric Textile Abrasion Resistance Ink Rub Tester For Ink Stability Testing About Smearing And Bleeding
| Weights: | 908g (2lb) /8.9N;1816g(4lb) /17.8N |
|---|---|
| Speed: | 20~120 Cpm Free Setting |
| Number Of Specimens: | 1~2 |
Best Drink Bottle Motorized Torque Tester ASTM D3474 Wine Bottle Tops Torque Tester
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |
Motorized Closure Torque Tester ASTM D2063 Automatic Torque Testing Machine Glass Bottle Lid Torque Tester
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |
ASTM D2732 Shrinkage Tester Heat Shrinkable Tester For Plastic Film Constant Temperature And Stable PET Shrink Tester
| Sample Size: | ≤160 Mm X 160 Mm |
|---|---|
| Temperature Range: | Ambient ~ 200°C |
| Accuracy: | ±0.3°C |


