All Products
Keywords [ packaging tester ] match 782 Products.
Low Price Cap Torque Tester China Supplier Cap Removal Torque Tester For Plastic Bottle Open Force Testing Instrument
| Test Range: | 10 Nm (or As Required) |
|---|---|
| Accuracy: | 1% FS |
| Resolution: | 0.001 Nm |
Compressive Strength Tester By Cross-Direction Compression For Pakaging Paperboard Short displacement Compression Tester
| Test Range: | 1~500N(0.06~33.3 KN/m) |
|---|---|
| Compression Distance: | 0.3~0.7mm |
| Clamping Length: | 30+0.5mm |
Hot Tack Testing Method Equipment For Medical Packaging Heat Seal Strength Testing Method Composite Film Tensile Tester
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
Food Plastic Packaging Hot Tack Strength Testing Instrument ASTM F2029 Hot Seal Strength Tester For Tea Plastic Pack
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
ASTM F1921 Hot Tack Tester Plastic Barrier Film ASTM F2029 Heat Seal Strength Testing Machine
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
Cheap Price Drug Packaging Sealing Testing Equipment Composite Bag Sealing Tester Aluminum Plastic Leak Tester ASTMD3078
| Test Range: | 0~-90 KPa |
|---|---|
| Chamber: | Acrylic Cylinder Shape |
| Test Space: | Φ270*H210mm (Inside Usable) |
Board Bursting Tester Corrugated Bursting Strength High Accurate Lab Bursting Testing Equipment
| Force Resolution: | 1/100000 |
|---|---|
| Data Analysis Sampling: | Sampling Frequency) 400 Times/second |
| Force Accuracy: | ±0.1% (20~100% Full Scale) |
Tube Bursting Tester Internal Pressure Air Burst Tester For Flexible Pack Test A Pack Burst Tester
| Test Range: | 0~600KPa |
|---|---|
| Sample Width: | 300mm (standard) |
| Inflating Head: | Φ4mm |
Dirt Tester For Paper And Paperboard Cardboard Dust Meter Dirt Level Detection Testing Instrument
| Lighting: | AC 220V 20W Fluorescent Lamp |
|---|---|
| Lighting Angle: | 60° |
| Working Area: | 0.0625m², 360° Rotatable |
Gelbo Test Method Equipment For High Barrier Flexible Packaging Material By ASTM F392
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 3.5 N.m |


