All Products
Keywords [ testing equipment ] match 594 Products.
Hydrogel Puncture Tester Gel Strength Tester Gelain Strength Testing Equipment Edible Gelatin Strength Puncture Testing
| Test Range: | 0-50N (or As Required) |
|---|---|
| Stroke: | 110mm (without Probe) |
| Test Speed: | 1~100mm/min |
ASTM F2338 Micro Leak Tester High Precision Vacuum Decay Seal Strength Testing Equipment For Medical Packaging
| Test Range: | 1Pa |
|---|---|
| Sensitivity: | 1~3μm |
| Chamber Size: | Made-On-Demand |
ASTM D2732 Plastic Flexible Film Packaging Heat Shrinkage Performance Testing Equipment For Heat Shrink Wrap
| Sample Size: | ≤160 Mm X 160 Mm |
|---|---|
| Temperature Range: | Ambient ~ 200°C |
| Accuracy: | ±0.3°C |
ASTM F1921 Hot Tack Testing Machine For Jelly Packaging Lidding Film Heat Seal Strength Testing Equipment
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
ASTM F1921 Hot Tack Tester For Shrink Wrap Heat Seal Strength and Heat Tack Testing Equipment Machine China Provider
| Sealing Temp.: | Ambient~250℃ |
|---|---|
| Temp Accuracy: | ±0.2℃ |
| Dwell Time: | 0.1~9999s(Hot Tack ) |
Vacuum Leak Test Detector Flexible Packaging Leak Testing Equipment Leak Teser Vacuum Chamber ASTM D3078 Leakage Tester
| Test Range: | 0~-90 KPa |
|---|---|
| Chamber: | Acrylic Cylinder Shape |
| Test Space: | Φ270*H210mm (Inside Usable) |
BOPET Coated Film And Other High Barrier Packaging Flex Durability Testing Equipment Best ASTM F392 Tester For Sale
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 3.5 N.m |
Coated Film Gelbo Flex Tester Quality Testing Equipment About ASTM F392 Gelbo Testing Method With Three Station
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 3.5 N.m |
Gelbo Flex Testing Machine For Transparent Barrier Food Packaging Film ASTM F392 Lab Testing Equipment
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 3.5 N.m |
Ampoule Breaking Strength Testing Instrument Medical Device Tensile Testing Equipment For Sale
| Test Range: | 0~200N (Or As Required) |
|---|---|
| Speed: | 1~500mm/min |
| Resolution: | 0.1N |


