All Products
Keywords [ transport simulator ] match 79 Products.
FDT-01 Film Impact Tester ASTM D1709 ISO 7765-1 Comply|Electromagnetic Suspension, Sample Clamping, 50~2000g Test Range
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Impact Testing Machine |
| Warranty: | 12 Months |
ASTM D2659 Plastic Bottle Top Load Testing Machine Breaking Strength Testing Equipment For Thermoplastic Containers
| Test Range: | 0-500N (or 50N, 100N, 200N, Etc) |
|---|---|
| Stroke: | 800mm (customizable For Other Strokes) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |
Nylon Composite Film Quality Testing About Flex Durability ASTM F392 Best Gelbo Testing Machine
| Flex Frequency: | 45 /minute |
|---|---|
| Flex Angle: | 440° (90 Mm) Or 400° (80 Mm) |
| Capacity: | 3.5 N.m |
Puncture Tester Board Puncture Strength Tester ISO 3036 Puncture Tester Pendulum Puncture Tester For Paper And Board
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Paper Testing Instrument |
| Product Name: | Pendulum Puncture Tester |
Free falling dart impact tester Dart weight drop impact tester
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Impact Testing Machine |
| Packaging Details: | Plywood Carton |
Heat Seal Tester Plastic Heat Sealer ASTM F2029 Plastic Film Heat Sealing Hot Tack Test Machine
| Standard: | ASTM F2029 |
|---|---|
| Power: | 220V |
| Warranty: | 1 Years |
Hot Tack Seal Tester Astm F1921 Astm F2029 Polymer Lab Quality Control Equipment Tensile And Peeling Force Tester
| Product Name: | Hot Tack Tester,Property Test For Plastic Film Hot Tack Tester |
|---|---|
| Keyword: | Hot Tack Tester,hot Tack Testing Equipment |
| Warranty: | 12 Months |
Plastic Bottle and Vacuum Packaging Leak Testing Machine Air Leakage Tester Airproof tester ASTM D3078
| Standard: | ASTM D3078 |
|---|---|
| Test Sample: | Sealed Pack, Container Etc |
| Vacuum Range: | 0~-90 KPa |
Stretch Wrap Drop Dart Impact Tester Price Falling Dart Impact Tester For Plastic Sheet And Film Free Fall Drop Tester
| Test Method: | Method A Or Method B (optional) |
|---|---|
| Test Range: | Method A: 50~2000g/Method B: 300~2000g |
| Dart Diameter: | Method A: 38±1mm/Method B: 50±1mm |
WholesaleASTM D1709 Plastic Thin Sheet Falling Dart Impact Tester Free Falling Impact Tester Of Paper And Board For Sale
| Test Method: | Method A Or Method B (optional) |
|---|---|
| Test Range: | Method A: 50~2000g/Method B: 300~2000g |
| Dart Diameter: | Method A: 38±1mm/Method B: 50±1mm |


