All Products
Keywords [ transport simulator ] match 79 Products.
MIT Folding Resistance Testing Equipment For Carton Material Paper Paperboard Folding Endurance Measurement Instrument
| Power: | AC220V±10% 50HZ |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | Paper Testing Instrument |
ISO 2759 Board Burst Strength Tester Bursting Force Tester Mullen Bursting Strength Tester For Paper And Board
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Paper Testing Instrument |
| Product Name: | Automatic Bursting Strength Tester |
Heat Seal Tester Biscuit Pack Heat Sealer Milk Pack Heat Seal Tester Packaging Heat Sealer
| Power: | 220V |
|---|---|
| Name: | Heat Seal Tester |
| Warranty: | 1 Years |
ISO 7765 Plastic Film Impact Resistance Tester Dart drop impact tester
| Packaging Details: | Plywood Carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 3~5 days |
| Payment Terms: | TT, LC |
GelboFlex Durability Tester ASTM F392 Flex Failure Tester Plastic film testing machine
| Usage: | Plastic Testing Machine,flex Durability |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Product Name: | Flex Durability Tester |
Film Free Shrink Tester Linear Thermal Shrinkage Tester ASTM D2732
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine |
| Standard: | ASTM D2732 ISO 11501 |
Gelbo Flex Durability Tester Astm F392 Complied Gelbo Flex Tester Flex Tester Machines
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Plastic Testing Machine,flex Durability |
| Product Name: | Flex Durability Tester |
Dynamic Friction Coefficient Smoothness Of The Material Digital Film Coefficient Of Friction Tester Equipment
| Power: | Electronic |
|---|---|
| Usage: | Paper Testing Instrument,Textile Testing Instrument,Other,Plastic Testing Machine |
| Standard: | ISO8295,ASTM D1894 |
ASTM D4964 Tension And Elongation Testing Machine For Elastic Fabrics Plastic Film Tensile Breaking Tester
| Test Range: | 0-500N (or 50N, 100N, 200N, Etc) |
|---|---|
| Stroke: | 800mm (customizable For Other Strokes) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |
Food Packaging Heat Seal Strength Testing Equipment Tensile Strength Tester For Plastic Cosmetic Packaging
| Test Range: | 0-500N (or 50N, 100N, 200N, Etc) |
|---|---|
| Stroke: | 800mm (customizable For Other Strokes) |
| Test Speed: | 1~500mm/min |


